30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Filloi asfaltimi i rrugës në Guncat të Malishevës

Begaj ne ngucatNë kuadër të realizimit të projekteve kapitale, në infrastrukturën rrugore të Komunës së Malishevës, ka filluar asfaltimi edhe i një rruge të gjatë një kilometër, në fshatin Guncat.

Në fillimin e asfaltimit të kësaj rruge, mori pjesë edhe kryetari i Malishevës, Ragip Begaj dhe drejtori i urbanizimit në Komunën e Malishevës, Urim Thaçi, të cilët i kanë uruar banorët e fshatit Guncat.

“Ju uroj për rrugën dhe uroj ta gëzoni këtë rrugë. Ne po mundohemi si komunë, që të përmirësojnë mirëqenien e qytetarëve të Komunës së Malishevës, përmes investimeve të ndryshme, përfshi edhe rregullimin e rrugëve, në mënyrë që banorët, të kenë lehtësi në qarkullimin e tyre”, ju tha mes tjerash kryetari Begaj, banorëve të Guncatit.

Nga ana tjetër, Guncatasit, kanë falënderuar Komunën e Malishevës dhe kryetarin Begaj, për angazhimin, në krijimin e kushteve më të mira dhe për asfaltimin e kësaj rruge një kilometërshe, e cila i lidh me qendrën e fshatit, dhe me rrjetin kryesor të rrugës, për qendrën komunale dhe rrugën e kombit.

Më Shumë

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

Fatmir Limaj nderohet në Parlamentin e Shqipërisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, së bashku me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe anëtaren e kryesisë së Nismës, Xhevahire Izmaku,...

Lajmet e Fundit