20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Fero “thumbon” Gold Ag: Në fe hyhet komplet, islami nuk lejon laramana

Fero tashmë ka fituar simpatinë e shumë personave pasi ka kaluar nga feja islame.
Lidhur me kalimin e tij në fe, ka folur vetë ai.

I ftuar tek Kojshia Show, ai ka folur edhe për largimin e tij nga muzika.

Ai ka treguar se ndryshimi i tij ka folur gjatë qëndrimit të tij në burg, ndër të tjera ai ka treguar se kurrë nuk është ndjerë më i lumtur.

I pyetur se çka mendon për këngëtarët e tjerë që kanë hyrë në fe dhe vazhdojnë të mirren me muzikë, ai tha se në islam hyhet komplet dhe se kjo fe nuk e pranon laramaninë.

Edhe pse nuk foli me emra, kjo deklaratë e tij la të kuptojë qartë se është duke folur edhe për këngëtarin Gold AG, ku edhe ky i fundit ka kohë që iu është përkushtuar fesë, ndërsa vazhdon ende të mirret me muzikë.

Ndizen qirinj në Prizren për policin e rënë në krye të detyrës

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë komunalë e qytetarë, në Stacionin Policor Alfa në Prizren, shprehën sonte solidaritetin me familjen dhe...

Arrestohen dy persona në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prizren, pasi që të njëtit dyshohet se kanë kryer veprën penale “shpërlarje të parave”. Ngjarja kishte...

Lajmet e Fundit