16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Filmi ‘The Butler’, me fitimet më të mëdha në kinema

71817Filmi “The Butler” i regjisorit, Lee Daniels, një dramë për të drejtat civile në rolin kryesor të së cilës luajnë, Forest Whitaker dhe Oprah Winfrey, ka kaluar parashikimet dhe lehtësisht e ka fituar pozitën e filmit më të sukseshëm të javës në kinematë amerikane dhe kanadeze.

Filmi ka debutuar me 25 milionë dollarë fitime nga shitja e biletave në SHBA dhe Kanada vetëm të dielën.

Komedia “We’re the Millers” në rolin kryesor të së cilës luan, Jennifor Aniston ka dal si filmi i dytë më i sukseshëm duke fituar 17.8 milionë dollarë në javën e dytë të shfaqjes së tij.

Filmi më i sukseshëm i javës së kaluar, “Elysium” me Matt Damon ka kaluar në pozitën e tretë me 13.6 milionë dollarë fitime.

Bashkimi mposht Yllin në Suharekë, fitorja e parë këtë edicion

Bashkimi regjistroi fitoren e parë në këtë edicion të Prince Caffe Superligës. Prizrenasit në Therandë kanë mundur Golden Eagle Yllin me rezultat 71:77 (13:22,...

Nusja e Ermalit shfaqet e veshur me një fustan shumë të shkurtër, do ta bëjë burrin xheloz me këtë pamje

Ariana Fejzullahu, është njëra nga emrat më të komentuat të show bizit. Që kur ajo u martua me këngëtarin e njohur, Ermal Fejzullahu, Ariana gjithmonë...

Lajmet e Fundit