25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Fitorja do të jetë bindëse

SaliAsllanaj-LDK-suharekeSali Asllanaj, kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të komunës së Therandës, është shprehur i bindur se do të fitojë në balotazh përballë kundërkandidatit të AAK-së, Bali Muharremaj.

Asllanaj ka thënë se qytetarët e Therandës do ta votojnë atë më 1 dhjetor. “Do të fitoj bindshëm në raport me kundërkandidatin tim. Fitorja do të jetë 70 me 30 për qind. Kjo do të dëshmohet më 1 dhjetor sepse LDK-ja është e para”, ka deklaruar Asllanaj në një intervistë për “Epokën e re”.

Ai ka bërë me dije se nuk do të bëjë koalicion me asnjë parti politike për raundin e dytë të zgjedhjeve. “Dega e LDK-së në Therandë ka marrë vendim që mos të bëjë koalicion me asnjë parti politike. Ky vendim është përkrahur edhe nga niveli qendror i LDK-së. Për neve koalicion janë qytetarët e Therandës”, është shprehur Asllanaj.

Pavarësisht përjashtimit të koalicioneve partiake, Asllanaj është shprehur i sigurt se në balotazh do të mbështetet nga një pjesë e elektoratit të PDK-së, AAK-së, Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Partisë së Drejtësisë. “Jo vetëm që pres përkrahjen e një pjese të elektoratit të PDK-së, por edhe të një pjese të elektoratit të AAK-së. Ata do të votojnë për mua sepse në raundin e parë kanë qenë në lajthitje me propagandë dhe premtime joshëse”, ka thënë Asllanaj, duke kërkuar nga qytetarët e Therandës të dalin sa më masivisht në raundin e dytë të zgjedhjeve

Më Shumë

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

24 qershori është një ditë tejet e veçantë për Lionel Messin. Pikërisht në këtë datë të vitit 1987 ka lindur gjeniu i futbollit. https://prizrenpress.com/44556677654-2/ Pra, Messi sot...

Digjet një veturë në autostradën Prishtinë-Prizren

Një veturë është djegur sot në orët e hershme të mëngjesit në autostradën Prishtinë-Prizren. Vetura është djegur rreth orës 02:40. Telegrafi ka kontaktuar me Policinë e...

Lajmet e Fundit