24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Fleksibilitet në koalicione

votaMe përjashtim të Lëvizjes Vetëvendosje e cila nuk do koalicione, të gjitha subjektet tjera politike janë duke biseduar dhe negociuar mes vete në shumicën e komunave për garën e balotazhit.

Derisa në garën e raundit të parë, subjektet politike dhe kandidatët për kryetarë komunash shpërndanin akuza të ndërsjella, pas 3 nëntorit, kandidatët dhe subjektet politike po i shikojnë vetëm përparësitë dhe urat e bashkëpunimit që mund të kenë për të finalizuar garën më 1 dhjetor në zgjedhjet e balotazhit. Deri tani janë formalizuar dy koalicione interesante mes subjekteve politike që në nivelin qendror nuk kanë ndonjë bashkëpunim të mirë deri tani,shkruan Tribuna.

Në Lipjan, Lidhja Demokratike ka nënshkruar koalicion për balotazh me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lidhjen Demokratike të Dardanisë që udhëhiqen nga kandidati Fitim Selimi që deri para dy muajve ishte zyrtar i lartë i PDK-së në këtë komunë.

Më Shumë

Gruaja në Prizren pret venat pasi u grind me bashkëshortin që s’e la të shkojë te motra e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të dielën në Prizren, ku një grua ka tentuar t’i japë fund jetës së saj. Burimet e Gazetës Sinjali...

Burrë e grua rrihen mes vete në Malishevë, përfundojnë në spital e më pas ndahen

Telashet në familjet kosovare nuk kanë të ndalur. Përditë në Polici raportohen numër i madh rastesh, ku konfliktet mes bashkëshortëve shpesh përfundojnë edhe me...

Lajmet e Fundit