30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Vila e Sabit Gecit në Prevallë, pa leje

Prevalle-vilat pa lejeRreth 30 pronarë, të cilët kanë ndërtuar vila pa leje dhe kanë tejkaluar punimet në fshatin turistik të Prevallës, të hënën do ta marrin njoftimin për rrënim. Një nga to do të jetë edhe ajo e Sabit Gecit, i kanë thënë KTV-së burime nga ministria.

Geci, pos që ka ndërtuar pa leje, ka uzurpuar edhe pronën shoqërore. Afër marrjes së vendimit për rrënim është taskforca e ministrit Gashi, për çfarë po punon intensivisht. Derisa shumë shpejt pritet që edhe për zyrtarët e tjerë të lartë, që kanë vila atje me tejkalime, të merret vendimi për rrënimin. Pas marrjes së vendimit, pronarët do të kenë afat 15 ditë për të intervenuar në rregullimin apo edhe rrënimin e vilave pa leje, në të kundërtën ekskavatori i kësaj ministrie do të intervenojë.

Udhëheqësi i Taskforcës për Prevallën, Kreshnik Berisha ka bërë të ditur se të dy operatorët telefonikë, “Ipko” dhe “Vala”, tashmë i kanë hequr antenat e tyre pa leje në Prevallë.

Njoftimi i ministrit Gashi, i cili iu bën thirrje pronarëve që t’i rregullojnë vilat e tyre me tejkalime, tashmë ka më shumë se dy javë që është vendosur nëpër mure të vilave pa leje.

Më Shumë

Kryetari i LDK-së në Prizren ngushëllon familjen e Metë Shatrit

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prizren, Driton Selmanaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta familjes së veprimtarit dhe...

Syla dëshiron që me Suharekën ta mposhtë Ballkanin

Futbollisti i Suharekës, Ilir Syla, ka dëshirë për të arritur fitore ndaj rivalit të qytetit, Ballkanit. Suhareka që nga edicioni i ri do të garojë në...

Lajmet e Fundit