16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

FOTO/ Dezinfektues dhe në namaz të ndarë, sërish në një Ramazan ndryshe

13 Prilli shënoi nisjen e Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Miliona besimtarë në të gjithë botën, sot, i janë nënshtruar agjërimit.

Por ky i këtij viti, është Ramazani i dytë në një kohë pandemia, e besimtarët janë detyruar t’i nënshtrohen rregullave të reja.

Në fotografitë e mëposhtme, të shkëputura nga shumë vende të botës, shihen besimtarë duke falur namazin, por të ndarë për shkak të rregullave të vendosura nga COVID-19, në disa foto shihen punonjës duke dezinfektuar xhamitë, por edhe ambiente të tëra që të transmetojnë energjinë e mirë dhe pozitivitetin që të pasqyron ky muaj.
Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot.

 

1 / 4

 

© SYRI.net

Më Shumë

Aksion i Policisë dhe Doganës në Prevallë

Një aksion i Policisë së Kosovës në bashkëpunim me Doganën është duke u zhvilluar këto momente në Prevallë.   Aksioni është duke u zhvilluar për sekuestrimin...

Kurti: Nuk do t’i kënaq miqtë e Putinit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur sërish për situatën në veri. Një artikull për situatën e veriut i ka kushtuar edhe gazeta britanike “The...

Lajmet e Fundit