12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Fotot e rralla/ Si dukeshin shqiptarët dhe Shqipëria 100 vjet më parë

Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin në Shqipëri 100 vjet më parë.

Ato janë shkrepur nga Severin Worm-Petersen gjatë vitit 1920 dhe tregojnë një copës nga Shqipëria dhe shqiptarët e asaj periudhe.
©

Më Shumë

Shpërthen Munishi: Ademi është kryetar me 17 servilë, jemi të mjerueshëm

Trajneri Ismet Munishi e ka pranuar pjesën e vet të përgjegjësisë për gjendjen e mjerueshme të futbollit në Kosovë, si dhe i ka goditur...

Qeveria huazon mbi 25 milionë euro nga kompania gjermane për përmirësimin e sistemit energjetik

Qeveria e Kosovës në mbledhje ka miratuar huazimin e 25.5 milionë euro nga kompania KfW, Frankfurt Am Main, për përmirësimin e sistemit energjetik. “Kërkohet huazim...

Lajmet e Fundit