14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

FSK mbanë koncert për festat e fundvitit

orkestra e FSKOrkestra Frymore e Forcës së Sigurisë së Kosovës sonte do të organizojë një koncert festiv për festat e fundvitit, ku nën dirigjimin e toger Baki Jashari, do tëinterpretoi vepra si; Marshi i FSK-së, Hej ju male, Agimet shqiptare, Kur bjen fyelli e çiftelia, Valsi i lumturisë, Baresha, Lidhja e Prizrenit, Xhamadani vija, vija e të tjera.

Koncerti Festiv i fundvitit mbahetduke filluar nga ora 18:00, në Hotelin Emerald.

Në Koncertin e Orkestrës Frymore të FSK-së janë të ftuar të marrin pjesë udhëheqësit e institucioneve shtetërore të Republikës së Kosovës, stafi ndërkombëtar, stafi i lartë i MFSK/FSK, dekanët e UP-së si dhe mediet, etj

Më Shumë

Havzi Nela, zani kushtrues i një shpirti ngadhënjimtar

Në ndërmendjen e përvjetorit të lindjes së poetit, tuj kumtu mirënjohje për krejtçfarë ai e shkroi me gjak mbrojti me kalvar, ngucemi tash me...

Dëshmitari serb nga Prizreni pretendon se u keqtrajtua nga UÇK-ja

Dëshmitari i mbrojtur i Zyrës së Prokurorit të Specializuar, i 47-ti me radhë, ka nisur dëshminë në Dhomat e Specializuara në rastin në të...

Lajmet e Fundit