3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Futbollisti kosovar festoi me shqiponjë si Xhaka e Shaqiri, “çmenden” serbët

Futbollistët kosovarë po vazhdojnë të shkëlqejnë në futbollin ndërkombëtar.

E një i tillë është edhe Leonard Pllana.

25 vjeçari e shënoi golin e fitores së ekipit të tij jug-korean, Jeonnam Dragons në Ligën e Kampionëve të Azisë.

E pas golit, sulmuesi mitrovicas festoi me shqiponjë dykrenore në stilin e Xhakës e Shaqirit.

Për ta shikuar golin dhe festimin, klikoni: KËTU / VIDEO

Dhe, ky veprim i ka “çmendur” serbët.

Mediat e këtij vendi e kanë quajtur këtë si një provokim.

“Skandal. Simboli i Shqipërisë së Madhe në Kore. Futbollisti nga shteti fals i Kosovës provokon në stilin e Xhakës e Shaqirit”, shkruan Blici serb.

Pllana, i lindur në Mitrovicë më 26 gusht 1996, kishte luajtur për të rinjtëe Trepçës, ndërsa karrierën e kishte vazhduar në Evropë në ekipet Grebbestag, Dalkurd, Norrby, GAIS e Brage dhe tash është pjesë e ekipit Jeonnam Dragons.

Ai gjithashtu kishte luajtur edhe për ekipin U-21 të Kosovës. /GE/

Më Shumë

Lëndohet një person në Rahovec, zjarri përfshiu shtëpinë e tij

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri ditën e enjte në Rahovec, ku një person ka pësuar lëndime trupore. Viktima është dërguar në QKUK për trajtim...

Një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për përfshirje në grabitjen në Suharekë

Gjykata Themelore e Prizrenit ka vendosur për një muaj në paraburgim ndaj dy të dyshuarve për dhënien e ndihmës gjatë kryerjes së veprës penale...

Lajmet e Fundit