13.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Futbollistja e Marokut pjesë e historisë, e para që luan me hixhab në Kampionatin Botëror

Futbollistja e Marokut tashmë është pjesë e historisë.

Nouhaila Benzina, është e para që luan me veshjen islame të njohur si hixhab, në një ndeshje të Kampionatit Botëror.

Gjatës së shtunës, Maroku luajti kundër Koresë së Jugut.

Kombëtarja ku luan Benzina, fitoi me rezultat 1:0, shkruajnë mediet ndërkombëtare.

Maroku është në mesin e tetë kombëtareve që kanë debutuar këtë verë në Kampionatin Botëror.

Në ndeshjen hapëse të kampionatit, Maroku humbi me rezultat 6:0 kundër Gjermanisë.

Më Shumë

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Jul Deda: Unë e fitova Big Brother Vip. Gjërat do sqarohen!

Aktori Jul Deda ka zgjedhur të flasë dy ditë pas finales se Big Brother Vip, me një video në Instagram. Juli falënderon mbështetësit e...

Lajmet e Fundit