14.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Galtier për të ardhmen e Messi-t në PSG: Është shumë herët për të thënë

Pas një tjetër eliminimi nga Liga e Kampionëve, Paris Saint-Germain ka mbetur pa atë që do të ishte arritja e tyre kurorëzuese dhe tani po shikojnë nga e ardhmja.

Edhe pse lojtarët në dhomën e zhveshjes mbeten totalisht të fokusuar në Ligue 1, ku janë ende në krye të tabelës dhe 10 pikë përpara Marseille-s, të tjerët në klub po mendojnë se si ta rregullojnë projektin.

Një nga të panjohurat në afat të shkurtër është situata e Lionel Messi-t, i cili tashmë është në bisedime për rinovimin e tij të mundshëm.

Në këtë fazë as trajneri Christophe Galtier nuk po e vë dorën në zjarr.

“Është shumë herët për të ditur të ardhmen e tij”, deklaroi trajneri në konferencën e fundit për shtyp.

“Ai, bordi dhe presidenti po flasin shumë.

“E kam thënë tashmë se qëndrimi i tij do të ishte një lajm pozitiv për të gjithë.

“E di që ka pasur shumë kritika pas Bayern Munich-ut, por ai ka qenë vendimtar në shumë momente të sezonit”.

Trajneri mund të mos jetë aty për sezonin e ardhshëm, në çdo rast, pasi shumë mendojnë se ka një shans të madh që Galtier të humbasë punën e tij në fund të sezonit si rezultat i daljes në raundin e 16-të nga Liga e Kampionëve, veçanërisht nëse klubi mendon se një lëvizje për një trajner si Zinedine Zidane apo Luis Enrique mund të tërhiqet.Albanian Post

Më Shumë

“Nuk kemi shenja të të pagjeturve”, në Rahovec përkujtohen masakrat e regjimit serb një ditë pas hyrjes së NATO-s

Rahoveci ka shënuar sot përvjetorin e masakrave të ndodhura në disa fshatra të saj. Në Brestoc në 24-vjetorin e tyre, u kujtuan 5 dëshmorët...

Për 1 vit më shumë se 250 punonjës policorë të hetuar nga IPK

Janë gjithsej 257 punonjës të Policisë së Kosovës që përgjatë vitit 2022 kanë qenë të hetuar nga Inspektorati Policor i Kosovës. Kështu është thënë në...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit