8.8 C
Prizren
E diel, 14 Prill, 2024

Galtier për të ardhmen e Messi-t në PSG: Është shumë herët për të thënë

Pas një tjetër eliminimi nga Liga e Kampionëve, Paris Saint-Germain ka mbetur pa atë që do të ishte arritja e tyre kurorëzuese dhe tani po shikojnë nga e ardhmja.

Edhe pse lojtarët në dhomën e zhveshjes mbeten totalisht të fokusuar në Ligue 1, ku janë ende në krye të tabelës dhe 10 pikë përpara Marseille-s, të tjerët në klub po mendojnë se si ta rregullojnë projektin.

Një nga të panjohurat në afat të shkurtër është situata e Lionel Messi-t, i cili tashmë është në bisedime për rinovimin e tij të mundshëm.

Në këtë fazë as trajneri Christophe Galtier nuk po e vë dorën në zjarr.

“Është shumë herët për të ditur të ardhmen e tij”, deklaroi trajneri në konferencën e fundit për shtyp.

“Ai, bordi dhe presidenti po flasin shumë.

“E kam thënë tashmë se qëndrimi i tij do të ishte një lajm pozitiv për të gjithë.

“E di që ka pasur shumë kritika pas Bayern Munich-ut, por ai ka qenë vendimtar në shumë momente të sezonit”.

Trajneri mund të mos jetë aty për sezonin e ardhshëm, në çdo rast, pasi shumë mendojnë se ka një shans të madh që Galtier të humbasë punën e tij në fund të sezonit si rezultat i daljes në raundin e 16-të nga Liga e Kampionëve, veçanërisht nëse klubi mendon se një lëvizje për një trajner si Zinedine Zidane apo Luis Enrique mund të tërhiqet.Albanian Post

Më Shumë

Kurti: Kosova përkrahëse e vendosur e të drejtave demokratike

Kryeministri Albin Kurti ka shkruar lidhur me pjesëmarrjen e tij në konferencën dhe takimin e liderëve të organizuar nga Partia Socialiste Evropiane (PES) në...

Zhduket një person në Prizren

Një person është zhdukur në Prizren. Policia është duke hetuar rastin. “Ankuesi ka raportuar se djali i tij me datën e cekur ka dalë nga shtëpia...

Lajmet e Fundit