25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Gani Geci kërcënohet në burg

Gani Geci-ish deputetTri ditë pasi që është vetëdorëzuar tek organet e rendit për shkak të vrasjes së Ruzhdi Shaqirit, Gani Geci e ka pranuar një letër kërcënuese në burgun e Lipjanit.

Burime të gazetës Zëri brenda shërbimit korrektues, kanë bërë me dije se Gecit i ka arritur një letër e shkruar me shkrim dhe atë në adresë të tij në burg.

“Nëse nuk e largoni Gani Gecin prej Burgut të Lipjanit, kam me shpu me shpjsë e kam me ja nxjerrë gabzherrin”, shkruan mes të tjerash në letrën kërcënuese.

Kjo letër siç mëson gazeta, në adresë të Gecit është dërguar të hënën derisa Gani Geci është dorëzuar tek organet e rendit, të premten e javës së kaluar.

Hetuesia e cila është duke u marrë me këtë rast, nuk ka dhënë detaje rreth kësaj letre por siç ka mësuar Zëri një kopje e kësaj letre i është dërguar prokurorisë e një tjetër gjyqtarit përkatës.

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Nga janari pa viza, këto janë rregullat që kosovarët duhet t`i respektojnë

Nga 1 janari 2024 qytetarët e Kosovës do të mund të udhëtojnë drejt zonës Shengen pa viza për qëndrime afatshkurtra. Udhëtimi pa viza nënkupton...

Lajmet e Fundit