23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Gara për Malishevën: Kastriot Berisha i AAK-së u dhuron programin qeverisës kundërkandidatëve

Kandidati i AAK-së për Kryetar të Malishevës, Kastriot Berisha, ka prezantuar programin qeverisës me të cilin synon ta drejtojë komunën pas 17 tetorit.

Ai përveç kësaj nga një kopje ka ndarë për pesë kundërkandidatë tjerë në këtë garë, njofton Klan Kosova.

Berisha ka theksuar se këtë plan e ka harmonizuar në bashkëpunim me qytetarët e Malishevës.

 

“Jam i vetmi nga kandidatët e këtij qyteti që kurrë një cent nuk ia kam marrë por vetëm i kam dhënë. Në planin tim për Malishevën e kam cekur që programin e kemi bërë bashkë me qytetarët”.

“Mendoj se ekipi dhe qytetarët e kanë bërë këtë plan të veçantë”

Tutje në Edicionin Zgjedhor, Berisha ka thënë se në 15 pikat e planit të tij, përfshihen shëndetësia, arsimi, barazia dhe ujë të pijshëm 24 orë.

Më Shumë

Muhamed Thaqi, trajner i Rahovecit

Muhamed Thaqi do të jetë në krye të klubit të basketbollit, Rahoveci për sezonin e ri në Superligën e Kosovës. Thaqi është zyrtarizuar të shtunën...

Kërkohet miratimi i Ligjit për pagat, paralajmërohet grevë në arsim

Gjatë ditës së sotme janë takuar Kolegjiumi për arsim në kuadër të Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) dhe Sindikata e Bashkuar e Arsimit,...

Lajmet e Fundit