13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Gasperini karikon Atalantën: Me PSG-në do kualifikohemi, e gjithë Italia bën tifo për ne

Atalanta luan nesër ndeshjen ndaj PSG-së në Champions. Kjo mund të jetë ndoshta sfida më e rëndësishme në historinë 112-vjeçare të klubit italian. Por tifozët shpresojnë në një kualifikim historik.

Trajneri i Atalantës, Xhan Piero Gasperini, ka folur në konferencën për shtyp.

Gasperini karikon Atalantën: Me PSG-në do kualifikohemi, e gjithë Italia bën tifo për ne

“Nuk kemi luajtur kurrë më parë në një stadium kaq të jashtëzakonshëm. Mëkat që nuk do ketë tifozë. Mendonim se Juventusi do kualifikohej, por kemi mbetur vetëm ne skuadër italiane në Champions. PSG është një skuadër e madhe që dominon prej vitesh në Francë. Ne kemi shumë besim se do të kualifikohemi. Di që nuk luan Di Maria pasi është i pezulluar. Kënaqësia është e madhe që po luajmë në këto nivele, por ne duhet të jemi të përqendruar vetëm tek kjo ndeshje.

Ne do të jemi pak a shumë si kombëtarja, e gjithë Italia do bëjë tifo për ne. Uroj të bëjmë mirë dhe shpresoj të na shtyhen pushimet”, përfundoi Gasperini.

Më Shumë

Muriqi nga Spanja mbështet Lirinë: S’kam dyshim që do inkuadrohet në Superligë (VIDEO)

Liria do ta zhvillojë njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme në histori të klubit, të dielën ndaj Ferizajt, në kuadër të barazhit. Takimi do të...

Çeku: Kurti shumë shpejt do ta ketë përgjigjen për të gjithë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka paralajmëruar se kryeministri Albin Kurti shumë shpejt do ta ketë përgjigjen për faktorin ndërkombëtar, mediat...

Lajmet e Fundit