12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Gazetarja Alketa Gashi-Fazliu, lexon shumë

Gazetarja e njohur, Alketa Gashi-Fazliu, është nga Prizreni. Fillimet në fushën e gazetarisë i ka nisur në “Radio Prizren”, kur ishte e re.

Por, qe sa e sa vjet është në RTK, në cilësinë e moderatores dhe e prezanton me kënaqësi emisionin e mëngjesit në “Radiotelevizionin e Kosovës”.

Alketa është edhe shkrimtare –poete.

Shumë herë ka thënë se gjithmonë e ka pasur në shpirt shkrimin, madje ka botuar qysh në fëmijëri të hershme.

Megjithatë, pasioni i saj i vërtetë është leximi.
Lexon shumë…/Kosovarja/

Më Shumë

Sara Gjordeni shtatzënë- Reagon për herë të parë Bardhi

Sara Gjordeni dhe Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Lajmin e konfirmoi vetë dyshja përmes një postimi në rrjetet sociale. Ishte ish-banorja e...

69 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

69 aksidente trafiku kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. 27 nga këto aksidente janë me të lënduar, ndërkaq 42 me dëme...

Lajmet e Fundit