11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Gjimnazi “Loyola” nga Prizreni dhe Gjimnazi “Faik Konica” nga Tirana punojnë bashkë në një projekt muzikor

Gjatë javës së kaluar, një grup nxënësish të Gjimnazit “Faik Konica” nga Tirana kanë qëndruar si mysafirë të Gjimnazit “Loyola”, në Prizren, ku bashkë me nxënësit e kësaj shkolle po përgatisin një program muzikor.

Ata janë përzgjedhur nga një listë më e gjatë, ndërsa punën do të vazhdojnë gjatë dy ditëve të ardhshme në Tiranë, për pjesën e fundit të programit.

Nxënësit nga këto shkolla po punojnë në një koncert të përbashkët, nën përkujdesjen e grupit muzikor “New Chapter” nga Gjermania.

Para se të largoheshin nga Prizreni, këta nxënës dje janë paraqitur me një shfaqje në hapësirën pranë Shatërvanit, ndërsa sot paradite para bashkëmoshatarëve të tyre në Gjimnazin „Loyola“.

Pas përgatitjeve të bëra, ky program muzikor do të incizohet në Tiranë dhe do të shfaqet para Ambasadës Gjermane në Tiranë.

Më Shumë

Rrahja e 37-vjeçarit në Prizren, arrestohet i dyshuari i dytë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar personi i dytë për një rast të lëndimit trupor që ka ndodhur më 23 mars në...

“Nuk kemi shenja të të pagjeturve”, në Rahovec përkujtohen masakrat e regjimit serb një ditë pas hyrjes së NATO-s

Rahoveci ka shënuar sot përvjetorin e masakrave të ndodhura në disa fshatra të saj. Në Brestoc në 24-vjetorin e tyre, u kujtuan 5 dëshmorët...

Lajmet e Fundit