3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Gjini i AAK’së: Për ta rrëzuar Qeverinë po i presim nënshkrimet e LDK-së dhe Vetëvendosjes

ArdianGjini-aakNënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini,ka thënë se për të mirën e Kosovës PDK-ja duhet të shkojë sa më shpejtë në opozitë. Ai ka treguar se për t’ia ndërprerë mandatin kësaj Qeverie janë duke i pritur nënshkrimet e…
Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini,ka thënë se për të mirën e Kosovës PDK-ja duhet të shkojë sa më shpejtë në opozitë.

Ai ka treguar se për t’ia ndërprerë mandatin kësaj Qeverie janë duke i pritur nënshkrimet e deputetëve të LDK-së, të Vetëvendosjes dhe të deputetëve të pavarur.

Gjini ka thënë se Qeveria e tashme nuk duhet të qeverisë më venin pasi nuk i ka 61 deputetë të cilët e mbështesin në Kuvend.

”Tani Qeveria nuk e ka shumicën. Pra, numri më i madh i deputetëve nuk janë mbështetës të Qeverisë”, ka thënë ai, duke shtuar se Kosovës i duhet një qeveri me energji të jashtëzakonshme për t’ua kthyer besimin qytetarëve në shtetin e tyre. AAK-ja po provon t’ia japë Kosovës një qeveri të tillë me z.Ramush Haradinaj në krye”, ka thënë Gjini per “Epoka e Re”.

Më Shumë

Rikujtojmë diplomatin Gjergj Pekmezi, ndër shqiptarët më të kulturuar të kohës

Sot më 24 shkurt të vitit 1938 vdiq gjuhëtari, filozofi, folkloristi dhe diplomati shqiptar Gjergj Pekmezi. Gjergj Pekmezi ishte profesor i shqipes, bibliograf dhe albanolog...

Moti sot kryesisht i vranët, priten reshje të pakta shiu në disa vende

Për sot parashihet  të mbajë mot kryesisht i vranët, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu Era do të fryjë nga juglindja, e...

Lajmet e Fundit