13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Gruaja në Prizren s’mund ta përballojë ndarjen nga bashkëshorti, tenton të bëjë vetëvrasje

Një rast i rëndë ka ndodhur të premten në një familje, në lagjen Arbanë të Prizrenit, ku një 52-vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës së saj, duke përdorur medikamente në sasi të madhe.

Burimet e Sinjalit brenda Emergjencës kanë bërë të ditur se viktima u dërgua për trajtim në Spitalin e Prizrenit, pas tentimit për të bërë vetëvrasje.

Policia është njoftuar nga spitali për rastin dhe pasi një patrullë ka arritur në Emergjencë është marrë një deklaratë nga një familjar i viktimës.

Siç mëson Sinjali, gruaja 52-vjeçare ka tentuar t’i jap fund jetës për shkak se ishte në gjendje të rëndë emocionale, si pasojë e divorcit nga bashkëshorti e saj.

Lidhur me këtë ngjarje, është iniciuar rasti “tentim vetëvrasje”

Më Shumë

Hera e parë në historinë botërore të Ballkanit që fitojnë të gjithë!

 Rexhep Hoti E dijshmja dhe vlera për shqiptarët ka kohë – shekuj, që është faktor i huaj përballë interesave të tyre kolektive. Duke mos qenë...

Një hulumtim i ri pretendon se Leonardo da Vinçi ishte djali i një skllaveje

Leonardo da Vinçi ka qenë vetëm gjysmë italian, nëna e tij ishte një skllave nga Kaukazi, sipas një studimi të ri. Prej kohësh, nëna e...

Lajmet e Fundit