11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Guardiola i do vetëm më të mirët te Man City: Ylli i Serie A pritet të kalojë në Etihad

Manchester City ka vënë syrin te talenti i Napolit, Khvicha Kvaratskhelia. Sipas raportimeve nga Graeme Bailey në HITC, klubi anglez po konsideron seriozisht nënshkrimin e sulmuesit anësor gjatë afatit kalimtar të verës.

Algjeriani, i cili ka pasur një ecuri të jashtëzakonshme që nga ardhja e tij në Napoli në vitin 2022, ka qenë një lojtar kyç në sezonin e kaluar, duke u shpallur kampion në Serie A.

Pavarësisht disa ulje-ngritjeve këtë sezon, Kvicha ka dëshmuar vlerën e tij me 16 gola në 37 paraqitje në të gjitha garat, duke përfshirë 10 gola dhe 6 asistime në Serinë A.

Paraqitja e tij ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve elitare evropiane, me Manchester Cityn që kohët e fundit ka dërguar skautët për të vlerësuar performancën e tij në Napoli.

Interesimi i Citizens për Kvaratskhelia ka kuptim duke pasur parasysh të ardhmen potencialisht të pasigurt të Jack Grealish në Etihad. Pep Guardiola, i njohur për vendosmërinë e tij në tregun e transferimeve, mund ta konsiderojë gjeorgjianin si një opsion për të forcuar skuadrën e tij.

Sidoqoftë, sigurimi i shërbimeve të Kvaratskhelia nuk do të jetë një detyrë e lehtë ose e lirë. Napoli kërkon rreth 100 milionë euro për lojtarin, një shumë e konsiderueshme për çdo klub. /Telegrafi/

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

UCL/ Barcelona e Atletico, me nga një këmbë në gjysmëfinale

Dy skuadrat spanjolle, Barcelona dhe Atletico Madrid, kanë arritur t’i fitojnë ndeshjet e para çerekfinale. Barcelona nga disavantazhi arriti një fitore dramatike 3-2 në ndeshjen...

Fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së Bajram Bajselmani

Fondacioni Golden Eagle ka ndarë 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së, Bajram Bajselmani. Ky akt bujar nga Fondacioni Golden Eagle shkon përtej vetëm dhënies...

Lajmet e Fundit