8.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Kryeziu: Asociacioni do të kishte qenë kusht shumë i mirë për të hyrë në NATO

Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Kadri Kryeziu, e ka komentuar vendimin rreth pronave të Manastirit të Deçanit.

U tha se ky vendim do t’i hapte Kosovës rrugën për anëtarësim në Këshillin e Evropës.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Kryeziu në Rubikon tha se Kosova ballafaqohet çdoherë me standarde ad-hoc (aty për aty), në procesin e anëtarësimeve në organizatat ndërkombëtare.

“Shtetet përreth nuk e kanë pasur standard Manastirin, nuk e kanë standard Asociacionin. Nuk është standard dinari, por për shkak të moszbatimit të disa vendimeve dhe jopërgjegjësisë shtetërore, ose mosedukatës ligjore të kryeministrave dhe kryeministrit tonë, atëherë të krijohet një standard, i cili nuk është standard”, tha ai.

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Kryetari i Prizrenit viziton selinë e OKB’së

I pari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, gjatë vizitës së tij në ShBA, ishte edhe në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara...

Gjermania sot i dhuron automjete FSK-së

Sot në kazermën e FSK-së “Adem Jashari” do të mbahet ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit me automjete nga Republika Federale e Gjermanisë për Forcën...

Lajmet e Fundit