0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

GVV në Prizren ndan dhurata për strehimoren e grave dhe fëmijëve

Vajzat dhe gratë e Lëvizjes Vetëvendosje Qendra në Prizren, të kryesuar nga kryetarja, Nora Fetoshi sot vizituan Qendrën Strehimore për Gra dhe Fëmijë ku dhe ndanë disa dhurata për fundvit.

Me këtë rast, kryetarja Fetoshi, duke e falënderuar drejtoreshën e qendrës Jubilea Kabashi për mirëpritjen, i shprehi përkrahje të vazhdueshme nga ana e GVV-së në Prizren.

Nga ana tjetër, drejtoresha e qendrës Jubilea Kabashi, e falënderoi kryetaren Fatoshi për përkrahjen e vazhdueshme të Qeverisë dhe në veçanti të Ministrisë së Drejtësisë duke ofruar grante për këtë strehimore.

Në fund, kryetarja Fetoshi dhe drejtoresha Kabashi, u dakorduan që të zhvillojnë takime më të shpeshta me qëllim të përforcimit të bashkëpunimit ndërmjet tyre./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Pse janë të rëndësishme për luftën në Ukrainë, tanket amerikane Abrams?

Administrata amerikane po përgatitet të japë dritën jeshile për dërgimin e një “numri të konsiderueshëm” tankesh Abrams M1 në Kiev. Kjo është raportuar nga burime...

Lajmet e Fundit