-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Komuna e Prizrenit shpenzoi 36 mijë e 78 euro për dekorimin e qytetit këtë fundvit

36 mijë e 78 euro është shuma që ndau komuna e Shaqir Totajt, Prizreni, vetëm e vetëm që qyteti të duket sa më bukur për festat e fundvitit, raporton Gazeta Nacionale.

Prizrenasit dhe vizitorët e tjerë mund t’i shijojnë këto pamje vetëm deri më datën 15 janar 2023.

Kostoja e projektit është 36,078.00 €. Kompania Multi Business Group SHPK, Prizren, e ka fituar tenderin për dekorimin e qytetit këtë vit. Rregullimi i projektit ka filluar me datë 6 dhjetor dhe ka përfunduar me datë 17 dhjetor, ndërsa elementet e vendosura do te rijnë deri në përfundim të festave deri me datë 15 Janar 2023”, ishte kjo përgjigja e Komunës së Prizrenit dhënë Nacionales.

Më Shumë

Reagon Veliaj: Rruga ‘Ibrahim Rugova’ s’është shkurtuar, fola me Ukën, po e planifikojmë edhe një shtatore

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka dalë me një sqarim rreth debatit që është shkaktuar dje, pas pohimeve se një rrugë që mban emrin...

Klubet e Premier Leauge kërkojnë përjashtimin e Manchester City-t

Të gjitha ekipet e Premier Leauge janë duke kërkuar që skuadra e Manchester Citz-t të përjashtohet nga elita e futbollit anglez, në rast se...

Lajmet e Fundit