11.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Haalandi ëndërron Real Madridin

Real Madrid duket se është shumë pranë nënshkrimit të një galaktiku në verë.

Pas një sage transferimi që zgjati prej vitesh, duket se Kylian Mbappe do t’i bashkohet klubit nga Madridi kur kontrata e tij me PSG-në të mbarojë në fund të këtij sezoni.

Mbappe nuk është lojtari i vetëm i klasit botëror me të cilin Real Madridi është lidhur kohët e fundit. Erling Haaland është një tjetër.

Shumica e shihnin Haaland si një alternativë të mundshme për Mbappe. Por ka pasur raportime që Real Madridi mund të shikojë potencialisht t’i ketë të dy në ekipin e tyre në të ardhmen.

Haaland është lidhur me një lëvizje te FC Barcelona, kohët e fundit. Por duket se është një kalim në kryeqytetin spanjoll që ai me të vërtetë preferon.

Siç raporton Tribuna, gazetari i njohur Sam Lee tha në The Athletic Football Podcast: “Unë mendoj se të gjithë e dinë se Haaland dëshiron të luajë për Real Madridin”.

“Dhe nuk mendoj se kjo do të zhduket kurrë”.

“Por ajo që City mund të bëjë është të vazhdojë ta bëjë atë një mjedis ku ata duan të qëndrojnë dhe të luajnë futboll dhe padyshim të fitojnë shumë para”.

Haaland është golashënuesi më i mirë në botë sot. Nuk duhet të ketë asnjë dyshim për këtë.

Sulmuesi norvegjez nuk e ka pasur sezonin më të mirë, dhe gjithashtu ka pasur probleme me lëndime, por ai ka ende 27 gola në emër të tij deri në fund të shkurtit.

Më Shumë

Vdes aktorja shqiptare, Shirine Morina

Ka vdekur aktorja e njohur e skenës artistike të Kosovës, Shirine Morina. Vdekjen e saj e bëri të ditur, deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci. Ai thotë...

Moti sot me temperatura deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti,...

Lajmet e Fundit