19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Hajrulla Çeku, ministër i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar përbërjen e plotë të kabinetit qeveritar që pritet të votohet pas pak në seancën që po mbahet.

Në këtë listë, Hajrulla Çeku është renditur si ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit , shkruan KultPlus.

Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit deri më sot e kishte udhëhequr ministrja Vlora Dumoshi.

Harjulla Çeku në legjislaturën e kaluar të Kuvendit ishte deputet në radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Kurse më herët ishte udhëheqës i OJQ-së “Ec ma ndryshe”./ KultPlus.com

Më Shumë

Leao iu kërkon falje tifozëve të Juventus-it që e futi fanellën e tyre nën pantallona

Ylli i Milan-it, Rafael Leao, i ka tërbuar tifozët e Juventus-it duke e futur fanellën e tyre nën pantallona. Pas ndeshjes që Milan-i e mposhti...

Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” po zhvillon punimet Konferenca VIII Ndërkombëtare për Trajtimin e Dhimbjes

Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” po zhvillon punimet Konferenca VIII Ndërkombëtare për Trajtimin e Dhimbjes Në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, të shtunën ka nisur...

Lajmet e Fundit