10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Hapet qendra më e madhe për votim në Prizren

Qendra më e madhe e votimit në Prizren, shkolla e mesme teknike “11 Marsi”, tashmë është  hapur dhe është gati për qytetarët të cilët do të votojnë sot për kryetar të komunës.

Në këtë qendër janë 29 klasë, dhe tashmë janë mbledhur një numër i madh i komisionerëve dhe vëzhguesve të cilët do të mirëmbajnë procesin zgjedhor.

Kjo qendër do të presë rreth 12 mijë votues. /TV Prizreni/

E tmerrshme: Shembet tribuna në stadiumin e ndërtuar në vitin 2019 në Korishë të Prizrenit

Bëri bujë përurimi i stadiumit në Korishë të Prizrenit në vitin 2019, kur kryetari i kësaj komune aso kohe, Mytaher Haskuka, presidenti i FFK-së...

Sot varroset polici Afrim Bunjaku

Polici i Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në veri të vendit, do të varroset sot nga ora 16:00. Ai do të varroset...

Lajmet e Fundit