16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Haradinaj s’përjashton mundësinë e prishjes së koalicionit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse vazhdojnë mospajtimet mes taksës në ditët në vazhdim mund të ketë edhe prishje të koalicionit, raporton Ekonomia Online.

Ai edhe njëherë ka përsëritur se taksa nuk do të hiqet dhe është vendim sovran i Qeverisë së Kosovës.

Haradinaj la të hapur mundësinë që në ditët në vazhdim mund të ketë prishje të koalicionit.

“Ne jemi në procese reale politike, gjitha janë të mundshme në javët dhe ditët që vijnë , e para është të kryen disa gjëra të rëndësishme si buxheti, nëse pospajtimevt vazhdojnë mund të rezultojnë me vendime tjera”, tha Haradinaj.

Ai ka thënë se qëndron pas qëndrimit të tij, se nuk do të lejojë një marrëveshje me Serbinë ku preken territoret dhe ku parashihet formimi i ASK-së me kompetenca ekzekutive.

“Kosova me mbet në këmbë, nuk ka rëndësi kush rrëzohet e qohet. Unë jam për një marrëveshje me Serbinë pa u prek territoret dhe pa Zajednicës, do ta jap ndihmën maksimale”, tha Haradinaj,

FJ

Raporti i UEFA: Shqipëria, një nga ligat që shkarkon trajnerët më shpesh

Në një raport të ri të publikuar nga UEFA, Abissnet Superiore e Shqipërisë rezulton të jetë një nga ligat me nivelin më të lartë...

Vritet një person në Malishevë

Një person është vrarë në fshatin Banjë të Malishevës. Rastin  e ka konfirmuar Sheremet Elezaj, zëdhënës i policisë për rajonin e Gjakovës. Elezaj tha se i...

Lajmet e Fundit