30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Haradinaj takoi ndërkombëtarët për marrëveshjen

ramushi, limaj  mustafaI nominuari për kryeministër nga opozita, Ramush Haradinaj, ka takuar sot gjatë ditës diplomatë të lartë të akredituar në Prishtinë, raporton KTV.

Ai i ka njoftuar ata për marrëveshjen e arritur dhe për planet që ka për t’u bërë kryeministër me votat e deputetëve në Kuvend.

KTV-ja ka marrë vesh se gjatë takimeve Haradinaj u ka premtuar diplomatëve perëndimorë se nëse ai merr drejtimin e qeverisë, do të vazhdojë me intensitet të njëjtë dialogun me Serbinë dhe se do të zbatojë marrëveshjet e arritura deri tash.

Më Shumë

Sylvinho ka “hequr” dorë prej tij, Mirlind Daku reagon pas ndeshjes me Italinë

Mirlind Daku nuk është aspak i preferuar për sulmin e Kombëtares. Trajneri Sylvinho nuk i jep minuta prej 20 nëntorit të vitit 2023, kur...

Afro 2 mijë gjoba trafiku për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës për 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 915 gjoba trafiku. Ndërkaq në raportin e policisë, janë regjistruar edhe 18...

Lajmet e Fundit