-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Harnaaz Sandhu merr kurorën e Miss Universe

Miss India, aktorja 21-vjeçare Harnaaz Sandhu, u kurorëzua Miss Universe, sot herët në mëngjes, në një shfaqje live në qytetin bregdetar izraelit Eilat në Detin e Kuq.

Sandhu mbizotëroi ndaj 79 konkurrenteve.

Në një profil në faqen e internetit të konkursit, Harnaaz përshkruhet si “një avokate e fortë për fuqizimin e të drejtave të grave, veçanërisht të drejtat e tyre kushtetuese për arsimimin, karrierën dhe lirinë e tyre të zgjedhjes”.

Ishte konkursi i 70-të i Miss Universe.

Për shkak të pandemisë së koronavirusit, vetëm shikuesit me një “leje të gjelbër”, që tregon se ose ishin shëruar nga koronavirusi ose ishin vaksinuar në gjashtë muajt e fundit, mund të ishin të pranishëm në shfaqje.

Në maj, atëherë 26-vjeçarja Andrea Meza nga Meksika fitoi titullin e Miss Universe 2020, në shtetin amerikan të Floridës.

Konkursi ishte shtyrë për shkak të pandemisë Covid-19 nga viti i kaluar./ a.jor.

Më Shumë

Identifikohet i dyshuari për ngacmimin e 11-vjeçares në Prizren

Tri ditë më parë u raportua për një rast të ngacmimit në Prizren, ku viktimë ishte një vajzë e mitur. Personi i cili dyshohet se...

Përfshihet nga zjarri një lokal në Korishë të Prizrenit

Një lokal ësh të përfshirë nga zjarri në fshatin Korishë të Prizrenit. Zjarrfikësit dhe policia kanë dal në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti...

Lajmet e Fundit