21.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Harqaija: Me këtë ritëm LDK-ja s’mund t’i fitoj zgjedhjet

Astrit HaraqijaAstrit Haraqija, një prej themeluesve të Listës ”Dr Ibrahim Rugova”, i ka bërë thirrje liderit të LDK-së se nëse nuk i ofron të gjitha grupet e interesit brenda LDK-së, Fatmir Sejdiun, Listën ”Dr Ibrahim Rugova” dhe mërgatën, nuk mund t’i fitoj zgjedhjet parlamentare.

“Me punën që po bën LDK’ja sot nuk jam i kënaqur. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, duhet t’i ofroj të gjitha grupet e interesit nëse dëshiron t’i fitoj zgjedhjet. Kështu siç është sot LDK’ja nuk besoj se e ka ndërmend të fitoj zgjedhjet. Nuk po e shoh se Mustafa ka ofruar dikë deri tash. Jam duke menduar se mos ka bërë ndonjë marrëveshje me Hashim Thaçin për t’ia lënë edhe një mandat qeverisës”, ka thënë Haraqija për “Epokën e Re’.

Haraqija tha se Lista “Dr Ibrahim Rugova” në këto zgjedhje do të votoj për LDK-në, pasi sipas tij, janë pjesë e saj. Ai tha se po pret zgjedhjet e brendshme në LDK, për të marrë ndonjë pozitë në udhëheqje të partisë.

Më Shumë

“Isha duke u dhënë ndihmën e parë dhe më ra granata në trup” – Nait Hasani rrëfen si u plagos

Janë bërë 25 vjet nga masakra e burgut të Dubravës. Në këtë masakër forcat paramilitare serbe kanë vrarë 160 të burgosur shqiptarë dhe kanë...

Kosova në tehun e shpatës

Nue Oroshi Mospranimi i Republikës së Kosovës në Këshillin e Evropës nuk është lajm i mirë për Republikën e Kosovës. Kjo ndodhi për shumë arsye...

Lajmet e Fundit