11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Haskuka i gatshëm edhe për një mandat si kryetar i Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka i cili vjen nga partia Lëvizja Vetëvendosje, pohon se do që të rikandidojë edhe për një mandat të dytë si kryetar komune në këtë qytet.

Ai në DESKU të KTV-së tha se në fillim të vitit të ardhshëm do të vendoset nëse VV-ja do ta paraqesë një kandidat për komunën e Prizrenit, kur atëherë edhe vetë mund të kandidoj.

“Duhet të vendoset në fillim të vitit të ardhshëm, sepse është më mirë në aspektin e përgatitjes. Janë disa mënyra se si duhet të vendoset për kandidatin për kryetar komune dhe pikërisht për disa çështje, me bë qytetin e këmbësorëve dhe biçikletave, me rregullu qytetin, me bë me të vërtet një qytet të gjelbër, mendoj që duhet edhe një mandat”, tha ai.

“Mbetet nga LVV-ja nëse paraqesin kandidat, unë kandidoj, edhe nëse jo nuk është problem”, shton ai.

Më Shumë

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Shpërthen Munishi: Ademi është kryetar me 17 servilë, jemi të mjerueshëm

Trajneri Ismet Munishi e ka pranuar pjesën e vet të përgjegjësisë për gjendjen e mjerueshme të futbollit në Kosovë, si dhe i ka goditur...

Lajmet e Fundit