16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Haskuka: Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e ish-komandantit të UÇK-së, Esat Krasniqi

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka thotë se me pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e ish-komandanti i UÇK-së dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Esat Krasniqi.

“Me pikëllim të thellë mora lajmin se sonte ka ndërruar jetë ish-komandanti i UÇK-së dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Esat Krasniqi”, shkruan Haskuka në Facebook.

“Përjetësisht mirënjohës për kontributin e tij, i cili tërë jetën ia ka kushtuar çështjes kombëtare, duke u shquar si koordinator i shkëlqyeshëm për udhëheqjen dhe funksionalizimin e jetës ushtarake në Betejën e Koshares”.

“Ngushëllime për familjen dhe bashkëluftëtarët e tij.
Lavdi!”

Më Shumë

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira

Sot do të mbajë mot i paqëndrueshëm, me diell dhe vranësira. Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat do të lëvizin ndërmjet 10-25 gradë Celsius.

Mustafa: Asociacioni nuk mund të bëhet në këto kushte, serbët më shumë kompetenca

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka komentuar situatën e fundit të ndodhur në veri të Kosovës. Mustafa në fjalën e tij është shprehur se është...

Lajmet e Fundit