-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Haskuka: Qytetarët e dinë se PDK-ja nuk duhet të kthehet në pushtet, sidomos jo në formën e PAN-it

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka thënë se qytetarët e dinë se PDK-jaa nuk duhet të kthehet në pushtet, e sidomos jo në formën e PAN-it.

Haskuka kështu tha derisa fliste për zhvillimet e fundit në Prizren, ku PDK-ja bëri koalicion me AAK-në dhe Nismën.

“Qytetarët e Prizrenit zakonisht nuk i përfillin partitë politike kur vjen puna tek kryetari i Komunës. PDK-ja ka pasur marrëveshje me katër apo pesë parti atëherë, nuk ka pasur ndikim, ne ishim me Nismën atëherë”, është shprehur Haskuka.

“Unë besoj në qytetarët e Prizrenit, pa marrë parasysh partinë, ata dinë se PDK-ja nuk duhet të kthehet në pushtet, e sidomos tash në formën e PAN’it askush s’dëshiron të kthehet”, ka thënë Haskuka.

Haskuka garon në Prizren me VV-në për mandatin e tij të dytë, ndërsa kundërkandidat e ka Shaqir Totajn e PDK-së.

Kryetari Haskuka doli i pari në zgjedhjet e 17 tetorit duke marrë 40% të votave, ndërsa Totaj i PDK-së mori 31% të votave.

Më Shumë

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Deponohen para të falsifikuara për disa muaj në një bank në Prizren

Një zyrtar i bankës ka raportuar se nga të dyshuar të ndryshëm janë deponuar para që dyshohet se janë të falsifikuara. Sipas raportit 24 orësh...

Lajmet e Fundit