-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Haskuka: Ka pasur blerje të votave nga të gjitha partitë

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka thënë se pak para zgjedhjeve të rundit të parë në Prizren, ka pasur shpërndarje të fondeve për të marrë vota, shkruan Express.

“Ka pasur shpërndarje të fondeve për të marrë vota. Kjo ndodh zakonisht 2-3 ditë para zgjedhjeve, ose një natë para tyre”, është shprehur Haskuka.

Tutje, ai tha se ka kërkuar edhe nga Policia e Kosovës të zhvillohen hetime rreth kësaj çështje.

“Dihet përafërsisht kush janë e kush s’janë, kam kërkuar nga Policia të jenë më prezentë dhe të ketë hetime”, ka thënë Haskuka.

“S’është me rëndësi emrat, por ka nga të gjitha partitë”, shtoi Haskuka.

Haskuka garon në Prizren me VV-në për mandatin e tij të dytë, ndërsa kundërkandidat e ka Shaqir Totajn e PDK-së.

Kryetari Haskuka doli i pari në zgjedhjet e 17 tetorit duke marrë 40% të votave, ndërsa Totaj i PDK-së mori 31% të votave./Express/

Më Shumë

Qeveria ndan 50 euro shtesë për punëtorët e sektorit publik për muajin janar

Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 50 euro shtesë për të gjithë punëtorët e sektorit publik. Ministri i Financave, Hekuran Murati, në mbledhjen e qeverisë...

“ Fidani” në Prizren shpall konkurs letrar

Shoqata për Kulturë e Art “ Fidani” në Prizren ka shpallur konkurs letrar për tregim të shkurtë dhe poezi . Konkursi është shpallur me...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit