3.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Haxhi Avdyli i LDK-së i reagon Vetëvendosjes pas mospajtimeve për pozita

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Haxhi Avdyli ka reaguar pas intervistës së Glauk Konjufcës së VV-së.“Anakronizmi politik nga diskutimi i Glaukut: Nëse unë kërkoj këtë post e atë post për veten dhe dostat, po bëj nga sakrifica për popullin, e ju duhet të jeni servis për ne”, ka shkruar Avdyli në Facebook, derisa ka folur për ndarjen e ministrive.

Tutje, ai ka shkruar se partia e Albin Kurtit po thonë se LDK-ja po kërkon pozitat për karrierizëm për disa persona të panjohur, e për faqe të zezë.“E po që se lypni ju poste për vete, ju po bëni për karrierizëm, për X persona, e turli faqe të zezë. 221.000 dhe 206.000 votues po del sjanë popull i barabartë që kanë votuar për ndryshim. Apo ndoshta një popull është ma popull se tjetri”, shton ai.

Postimi i plotë:

Anakronizmi politik nga diskutimi i Glaukut: Nëse unë kërkoj këtë post e atë post për veten dhe dostat, po bëj nga sakrifica për popullin, e ju duhet të jeni servis për ne. E po që se lypni ju poste për vete, ju po bëni për karrierizëm, për X persona, e turli faqe të zezë. 221.000 dhe 206.000 votues po del sjanë popull i barabartë që kanë votuar për ndryshim. Apo ndoshta një popull është ma popull se tjetri.

Më Shumë

Brozovic edhe më larg Inter-it, gati të përfitojë Barcelona

Marcelo Brozovic nuk është më një figurë qendrore te Inter-i dhe një largim në verë është jashtëzakonisht i mundshëm pasi Barcelona e ka nën...

10 orë bisedime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë takimin

Kanë kaluar gati 10 orë prej kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras...

Lajmet e Fundit