14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Haxhi Avdyli shërohet nga koronavirusi

Deputeti i  LDK’së, Haxhi Avdyli ka njoftuar se është shëruar plotësisht nga Covid-19.

Avdyli ka shkruar në Facebook se pas 3 jave izolim IKSHP e ka shpalluar si të shëruar nga koronavirusi pas testit negativ.

“Nga dje, pas testit negativ dhe kritereve të OBSH-së, IKSHP, më ka shpallur të shëruar nga Covid19 ,pas 3 javë izolim. Prandaj që sot do i kthehem kryerjes së obligimeve të deputetit në seancën e rradhës. Nesër në Dekanat të Fakultetit të Mjekësisë ,të premten pasdite do mbaj Provimet e Licencës së infermierve të diplomuar ,kurse punës me pacientët e mi në Prizren u kthehem nga e shtuna paradite. Ju faliminderit për kujdesin tuaj dhe shihemi”, ka shkruar Avdyli në Facebook.

Më Shumë

Arrestohet një grua në Prizren, dyshohet për sulm fizik kundër vjehrrës

Një grua dyshohet se ka sulmuar fizikisht vjehrrën e saj. Rasti ka ndodhur në fshatin Lubinje e Poshtme. Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije...

Filloi deratizimi në Prizren

Në kuadër të realizimit të projektit “Dezisektimi, dezinfektimi dhe deratizimi i qytetit të Prizrenit”, të Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, sot filloi...

Moti sot me diell

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit