5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Haxhi Shala: Jam ftuar nga Gjykata Speciale si i dyshuar për vrasje

 

Ish-pjesëtari i UÇK-së Haxhi Shala ka thënë se është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë në cilësinë e të dyshuarit për vrasje.

Shala në Edicionin Special në Klan Kosova ka thënë që është shqetësuar kur e ka marrë këtë lajm. Ai ka pohuar se në Dhomat e Specializuara në Hagë është mbrojtur në heshtje.

“Kam qenë i ftuar si dyshuar për vrasje, ajo ftesë ish gati për të gjithë njësoj. Në fillim u shqetësova, por me të arritur aty e pashë që nuk pati diçka që duhet të diskutoj dhe e shfrytëzova të drejtën time të mbrojtjes në heshtje dhe nuk u intervistova”.

Shala ka theksuar se vetëm 10 minuta ka qëndruar në sallën e intervistimit nga prokurorët.

“Nuk pashë asgjë konkrete rreth meje, që duhej të diskutohej dhe mendova që të mbrohem në heshtje pasi u këshillova edhe me avokatin tim”.

“Kam qenë i dyshuar për vrasje dhe për të diskutuar për ngjarjet e viteve 1998 – 2000”, u shpreh Shala.

Më Shumë

Nis asfaltimi i dy rrugëve në Prizren

Ka filluar asfaltimi i rrugëve “Trepetic-Petrovë” dhe “Serbicë-Smaq” në Komunën e Prizrenit. Fllimin e punimeve nga afër e kanë parë kryetari i Prizrenit, Shaqir...

Ylli zhvillon ndeshjen e fundit në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli sot (e mërkurë) do të ketë ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Ylli nga ora...

Lajmet e Fundit