9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Hesht Naiti

Nait HasaniNait Hasani nuk ka dashur ta thotë asnjë fjalë se pse PDK nuk e kandidoi për Kryetar të Prizrenit dhe për Kryetar të Degës së Partisë.
“Nuk jam i interesuar të flas”, ka thënë Hasani, për Express.

Ndryshe, Kryetar i Degës së PDK\’së në Prizren është zgjedhur Minir Krasniqi, ndërsa për kandidat për Kryetar të kësaj komune është emëruar kryetari aktual, Ramadan Muja.

Më herët Hasani pati nisur një fushatë për t\’u ngjitur në pozitën e Kryetarit të PDK-së në Prizren dhe për t\’u bërë pastaj kandidat për Kryetar të këtij qyteti.

“Po unë jam kandidati Kryesor për kryetar të PDK-së dhe për kryetar të Prizrenit. Besoj se do ta fitoj garën në Prizren edhe me mbështetjen e PDK-së”, kishte thënë Hasani para një muaji për Express.

Veç kësaj, Hasani besonte se e ka përkrahjen edhe të Kryetarit të PDK-së, Hashim Thaçi.

“Jemi në kontakt me Kryetarin. Në momentin që do të zyrtarizohet kandidatura ime do ta kem edhe përkrahjen e z. Thaçi”, kishte thënë ai.

Por, nuk ka ndodhur kështu, pasi Thaçi ka nominuar përsëri Mujën, pavarësisht se ai është duke u përballur me një proces gjyqësor nën akuzat për korrupsion.

Sido që të jetë, Hasani duket se është pajtuar në heshtje me vendimin e PDK-së.

Më Shumë

Enea Koliqi, ‘Ylli i javës’ në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i javës”. Ky çmim për javën e 29-të...

Sot votimi historik për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha shtetet anëtare, do të...

Lajmet e Fundit