12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Hetime intenzive në zbardhjen e vrasjes së Elvis Pistës

ElvisPista14Edhe pse ka kaluar një muaj nga vrasja e ish–kandidatit për deputet të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për deputet, në zgjedhjet nacionale të 8 Qershorit, ende nuk dihen autorët e vrasjes.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë për Telegrafin se “Policia e Kosovës vazhdon me hetime intensive në drejtim të zbardhjes së kësaj vrasje”.

Ndryshe, me 15 Qershor të këtij viti rreth orës 1 pas mesnate ishte vrarë me armë zjarri Elvis Pista, anëtari i PDK-së dhe njëherit kandidat për deputet i kësaj partie, për motive ende të panjohura.

Atentati ka ndodhur në Rahovec rreth orës 00:45, në oborrin e një restoranti, teksa Elvis Pista po festonte ditëlindjen e bashkëshortes së tij, e cila mësohet të jetë shtatzënë.

Më Shumë

“Bëni kujdes në dashuri sepse mund të keni konflikte”, parashikimi i horoskopit për sot

Dashi Hëna hyn në shenjën tuaj në fund të muajit së bashku me shumë planetë të tjerë që do t’ju ndryshojnë jetën. Në punë situata...

Kërkohet një person për ngacmim në Prizren

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren është duke zhvilluar hetime për kërkimin e një personi lidhur me veprën penale “Ngacmim”, i cili rast ka...

Lajmet e Fundit