3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Hetohen akuzat e Smajl Latifit

SmajlLatifi10-5Ish-kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi është intervistuar nga Policia e Kosovës, për akuzat që ka bërë në drejtim të kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit për blerjen e votave në këtë qytet.

Zëdhënësi i Policisë në Prizren,Hazir Berisha tha se Latifi është intervistuar nga policia 30.12.2013.

“Intervistimi i Latifit është zhvilluar me autorizim të shkruar nga Prokuroria Themelore në Gjakovë”.

“Po ashtu me të njëjtin autorizim është kërkuar nga policia që të hetohen pretendimet e ankuesit dhe të mbledhen provat”.

“Në këtë faz policia është duke i kryer hetimet parapenale me autorizim të Prokurorisë”,tha Berisha.

Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se ish-kryetari i Rahovecit,Smajl Latifi nuk ka dhënë dëshmi bindëse për akuzat që ka bërë në drejtim të kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe PDK-së.

“Nuk ka dhënë dëshmi bindëse”,tregon burimi brenda Policisë së Kosovës në Prizren.

Kryeprokurori i rajonit të Prizrenit, Sylë Hoxhaj,ndërkaq tha se  me rastin e ish-kryetarit të Rahovecit, Smajl Latifi është duke u marrë Prokuroria e Gjakovës.

Ish-kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe Ministrinë e Bujqësisë për blerjen e votave në Rahovec.

“Ka pasur blerje të votave me anë të subveciovene. Unë do të doja që ndonjë prokuror të më intervistonte dhe t’i tregoj faktet që kam”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Bashkimi, i pamposhtur në Liga Unike Femrat

Bashkimi ka shënuar fitoren e pestë në pesë ndeshje të Liga Unike Femrat. Skuadra prizrenase që së fundi fitoi Kupën e Kosovës shënoi fitore ndaj...

Prizren/ Aktakuzë për shitblerje të narkotikëve

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit G.I., i cili gjendet në paraburgim për shkak të...

Lajmet e Fundit