1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

“Polici i Prizrenit”, arrestohet pas kërcënimit të një vajze në ‘Facebook’

facebookNjë person nga fshati Radost i Rahovecit, ka përfunduar në pranga të policisë, pas kërcënimit  dhe  shantazhit, që ka bërë ndaj një vajze në rrjetin social ‘Facebook’.

Zëdhënësi i PK-së në Prizren, Hazir Berisha tha se i dyshuari është paraqitur tek viktima si pjesëtar i Policisë së Kosovës.

“Viktima M.K. nga fshati Rogovë, ka deklaruar  se para disa muajve ishte njoftuar në ‘Facebook’ me një peson i qujatur B.K.nga Radosta e Rahovecit”.

“Personi në fjalë është prezantuar si zyrtar i Policisë së Kosovës nga Prizreni”

Zëdhënësi Berisha tha se i dyshuari nga viktima ka kërkuar të holla.

“Ajo ka deklaruar se është duke u kërcënuar nëpërmjet ‘Facebook-ut” dhe telefonit nga një person që është paraqitur si pjesëtar i Policisë së Kosovës”.

“Viktima ka deklaruar sot rreth orës 10:00-11:00 se do të takohet me personin në fjalë për t’ia dorëzuar një shumë  të hollave  të kërkuara  nga ana e tij. Policia pasi që kishte informatat në lidhje me këtë rast, ka përgatit një plan operativ ku pas veprimeve personi në fjalë është zënë në flagrancë”.

Sipas tij, i dyshuari është në paraburgim. Policia në Prizren, ka bërë apel të të gjithë qytetarët që nëse kanë ndonjë rast të ngjajshëm me rastin e personit që e ka kërcënuar femrën, t’i lajmërojnë rastet. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Takimi i fundit me Hanën

Enver Sulaj Hana kishte fshehun fytyrën e përtrime Fresku i vonuem i stinës së gurit Më binte në krye si zjarrmi -si kangë fillimi -si lot zhgënjimi. Pastaj kaluen shumë...

Kryetari i Rahovecit mban takim me grupin punues për performancë komunale

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka mbajtur takim me grupin punues për performancë komunale. “Së bashku me grupin punues për performancë komunale, u...

Lajmet e Fundit