13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Historia e vajzës nga Malisheva: U raportua si e zhdukur, gjendet në Deçan me të dashurin

Në muajin nëntor të këtij viti një familje nga Malisheva e kishte raportuar në polici zhdukjen e vajzës së tij.

Viktima kishte dal nga shtëpia pa lënë gjurmë rreth orës 21:30 të 21 nëntorit të këtij viti.

Policia në bashkëpunim me ekipet e tjera kanë filluar punën hetimore rreth këtij rasti. E pas tre ditëve, vajza në fjalë është gjetur shëndosh e mirë në Deçan.

Aty kjo vajzë sipas policisë, kishte shkuar me të dashurin e saj.

“Malishevë, 21.11.2019-21:30. Lidhur me rastin e raportuar, pas një pune operativo hetimore policore si dhe në bashkëpunim me familjarët e viktimës është identifikuar vendndodhja e viktimës e cila është gjendur në Deçan së bashku me një mashkull K/Shqiptar që ishin në lidhje”, deklarojnë nga policia.

E gjendja e saj shëndetësore ishte e mirë dhe pas intervistimit në prezencën e familjes ajo është kthyer te familja e saj./GazetaExpress/

Më Shumë

Deputeti i PDK-së: Situata në Trust është alarmante

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ka thënë se situata në Trust është alarmante dhe që gjatë këtij viti humbjet në Trust janë rreth 60...

Brozovic edhe më larg Inter-it, gati të përfitojë Barcelona

Marcelo Brozovic nuk është më një figurë qendrore te Inter-i dhe një largim në verë është jashtëzakonisht i mundshëm pasi Barcelona e ka nën...

Lajmet e Fundit