13.5 C
Prizren
E shtunë, 8 Maj, 2021

Horoskopi i të premtes/ Kohët e fundit jeni ndjerë të vetmuar, shenjat që do të njohin kënaqësi të reja

Sa më shpejt që të përpiqeni të ecni nesër, aq më pak do të arrini. Yjet ju nxisin të shijoni vendin ku ndodheni aktualisht dhe jo të përqendroheni në të ardhmen. Kaloni pak kohë nesër duke shijuar shpërblimin material të punës suaj të vështirë.

Demi

E doni vërtet një kohë të mirë, por kohët e fundit jeni ndier shumë i vetmuar. Ndihuni të lirë dhe shijoni momente të qeta. Kjo kërkesë për më shumë privatësi në jetën tuaj është një hap i shëndetshëm drejt të qënit më të përmbushur.

Binjakët

Një mik, në mënyrë graduale, por të sigurt po fiton fuqi në jetën tënde dhe ndoshta duhet të jesh i kënaqur me këtë fakt. Mësoni si ta trajtoni këtë person me respektin që ai ose ajo meriton. Mundohuni të jeni model dinjiteti në çdo kuptim të fjalës.

Gaforrja

Nesër mund ta gjeni veten mes disa niveleve ekstreme. Këto luhatje do të testojnë kufijtë e fleksibilitetit dhe durimin tuaj. Përpiquni të tregoni ekuilibër në çështjet e dashurisë.

Luani

Ju keni një ndjenjë të fortë të asaj që dëshironi, prandaj mos e humbni kohën. Nëse veproni duke bazuar te ndjenjat, do të arrini qëllimin tuaj më shpejt. Njerëzit e jetës suaj po ju qëndrojnë pranë, gati për t’ju mbushur me gëzim.

Virgjëresha

E meritoni të keni pak argëtim nesër dhe energjia e ndritshme, optimiste që është e gjitha rreth jush do t’ju ndihmojë të gjeni momente të bukura. Besimi juaj është i lartë dhe ju ndiheni shumë fleksibël dhe të adaptueshëm. Është një ditë e mrekullueshme për plane të improvizuara.

Peshorja

Ndryshimet reale po vijnë në marrëdhënien tuaj. Duket sikur dikush është më në fund i gatshëm të bëjë një hap tjetër në drejtimin e duhur. A jeni gati edhe ju për të ndërmarrë këtë hap? Bilanci është i rëndësishëm.

Akrepi

Dëgjoni zërin e ambicies nesër. Ka ardhur momenti që të vini në zbatim planet dhe projektet tuaja. Sa i përket aspektit emocional, duhet të tregoni më shumë kurajë për të shprehur ndjenjat.

Shigjetari

Përgatituni për një ditë të mbushur me surpriza. Nëse tregoni angazhimin e duhur, mund të keni rezultate shumë të mira në punë. Sa i përket dashurisë, gjërat nuk duken stabël.

Bricjapi

Parashikohet të jetë një ditë interesante sa i përket aspektit profesional. Mund të merrni propozime të reja, të cilat mund t’ua përmirësojnë situatën ekonomike. Sa i përket dashurisë, mund të takoni një person interesant.

Ujori

Edhe nëse zgjoheni plot energji, nesër nuk është një ditë për të arritur sukses. Përpiquni të kaloni më shumë momente në vetmi dhe të reflektoni mbi gjithçka ka ndodhur në jetën tuaj. Edhe sa u përket çështjeve të dashurisë, nuk do të arrini shumë sukses.

Peshqit

Nëse jeni gati për një aventurë të re në dashuri, gjasat janë që aspekti planetar të jetë favorizues. Aftësitë tuaja udhëheqëse nuk kanë qenë kurrë më të forta se nesër dhe do të jetë jashtëzakonisht e lehtë të realizoni planet tuaja.

 

 

 

Më Shumë

Bletarët që e rrezikojnë jetën për një ndër mjaltat më të pastra në botë

Bletarët në pjesën perëndimore të Gjeorgjisë rrezikojnë shumë për ta kryer punën e tyre të përditshme. Ata ngjiten në shkëmbinj dhe drunj të lartë...

Vizitorët e huaj tronditen nga mbeturinat në Lumbardhin e Prizrenit

Prania e mbeturinave, kryesisht të plastikës, në ujërat e Lumbardhit të Prizrenit krahas aktivistëve lokalë po i irriton edhe vizitorët e huaj të qytetit...

Qeveria Kurti miraton programin qeverisës

Kabineti qeveritar ka miratuar programin qeverisës për vitet 2021-2025. Ministri Goran Rakiq ishte i vetmi që ka abstenuar. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka theksuar...

Dhunë në familje për shkak të pronës në Prizren

Një çështje pronësore çoi drejt një rasti të dhunës në familje në Prizren. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Zahir Pajaziti”, në orët e mëngjesit të...

SBASHK do t’i drejtohet gjykatës, kërkon pagesën e shtesave për mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit së shpejti do t’i drejtohet gjykatës për pagesën e shtesave të dala nga një vendim i nxjerr nga qeveria...

SHBA dërgon aeroplanë luftarakë për të mbrojtur trupat e saj gjatë tërheqjes nga Afganistani

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar burime shtesë ushtarake për të mbrojtur forcat amerikane dhe të koalicionit gjatë tërheqjes nga Afganistani. Aeroplana bombardues dhe...

Haxhi Shala: Më vjen keq për Fatmir Limajn, ai e meriton vendin në Kuvend

Anëtari i AAK-së, Haxhi Shala, ka komentuar zhvillimet politike në vend pas zgjedhjeve të 14 shkurtit. Ai ka komentuar edhe mos kalimin e pragut nga...

Gjykata Speciale vendos të respektojë privatësinë e Veselit, nuk tregon se kur kthehet në Hagë

Gjykata Speciale nuk është lëshuar në detaje se sa do të qëndrojë Kadri Veseli në Kosovë, e këtë po e bëjnë për të respektuar...

AAK shënon sot 21-vjetorin e themelimit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës shënon të dielën 21-vjetorin e themelimit. Për shkak të gjendjes pandemike, nga AAK-ja kanë njoftuar se kanë planifikuar një ngjarje...

Shuhet aktori i njohur, Guljelm Radoja

Një ditë pasi u transferua në gjendje të rëndë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë aktori i njohur. Guljelm Radoja, i cili ishte infektuar me...

Sot pritet të arrijnë 4680 doza të vaksinës Pifzer të ndara nga BE-ja për Kosovën

Në Kosovë pritet që sot të arrijnë mbi 4680 doza të vaksinës anti-Covid, Pifzer. Kjo është bërë e ditur nga Zyra për Informim e...

Katër të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Kuvendi nderon Bashkim Finon, në tavolinën e tij vendosen lule të bardha

Ish-kryeministri i Qeverisë së Pajtimit Kombëtar e deputeti shumëvjeçar i Partisë Socialiste, Bashkim Fino, sot nuk gjendet në ulësen e tij në kuvendit shqiptar....

Pavarësisht pandemisë Covid-19, në Kosovë rritet kërkesa për kredi për blerjen e shtëpive

Lehtësimi i masave kufizuese nga pandemia COVID-19, dërgesat dhe vizitat e diasporës në Kosovës, si dhe ri aktivizimi deri në një masë i aktivitetit...

Drejtoresha e një shkolle në Florida rrah nxënësen me dërrasë për prishjen e një kompjuteri

Drejtoresha e një shkolle fillore në Florida është duke u hetuar për rrahjen e një nxënëseje 6-vjeçare pasi dëmtoi një kompjuter të shkollës. Videoja që...

Dy të vdekur dhe 10 raste të reja me COVID-19 në Prizren

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajmet e Fundit