19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Petrit Çeku sonte në kishën Shën Ndou

Petrit cekuKitaristi i njohur shqiptar Petrit Cheku do të performojë sonte në kishën katolike “Shën Ndou” në Prishtinë.

Ai do të performojë në kuadër të festivalit ndërkombëtar të Prishtinës “ReMusica”, që të dielën organizon mbrëmjen e shtatë të edicionit të 14-të të këtij festivali, transmeton koha.net. Koncerti nis në orën 20:00.

Cheku është fitues i nëntë çmimeve të para në konkurse ndërkombëtare të kitarës, së fundi në konkursin Christopher Parkening në Malibu të Kalifornisë, SHBA (2012), Schadt në Allentoën, SHBA (2011) dhe Maurizio Biasini në Bologna, Itali (2011). Ai është gjithashtu edhe fitues i konkursit prestigjioz Michele Pittaluga në Alessandria, Itali (2007).

Hyrja është e lirë.

Më Shumë

Luizi poston një foto më të bijën në krah, i bën dedikim të veçantë

Fituesi i Big Brother Vip Albani, Luiz Ejlli, ka postuar një foto të ëmbël më të bijën në krah. Ai përkrah fotos shkroi, “Nëse vetëm...

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

Lajmet e Fundit