11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Hoxha: LDK-ja dhe BD-ja po e dezinformojnë opinionin

Samir Hoxha, konfrecPartia Demokratike e Kosovës në Prizren, ka demantuar deklaratat e LDK-së. Zëdhënësi Samir Hoxha, tha se nuk është e vërtet se kandidatët e PDK-së po bëjën presion ndaj votuesve në lagjen “Ortakoll” dhe në fshatin Atmaxhë.

“Në respekt të qytetarëve dhe partive politike, theksojmë së asnjë veprimtar dhe kandidat i yni absolutisht nuk bëjnë presion në asnjë qytetar. Në këtë kontekst pas analizimit të deklaratës së LDK-së, na rezulton se kjo parti është duke dashur që edhe ditën e zgjedhjeve të keqinformojë dhe manipulojë opinionin publik vetëm e vetëm për të denigruar procesin e zgjedhjeve, i cili deri në këto momente sipas nesh është duke u zhvilluar i qetë dhe në frymë demokratike”, tha Hoxha.

Sipas tij, kandidati i LDK-së, Muharrem Gashi në Atmaxhë sot rreth një orë ka qëndruar në oborin dhe lokalet e Qendrës së votimit në Atmaxhë, duke u përpjekur që të orientojë qytetarët për kë të votojnë.

“Në këtë kontekst edhe Bashkimi Demokratik përmes tendencës manipuluese që kinse afishet e kandidatit të PDK-së sot rishtazi janë vendosur afër një qendre të votimit po manipulon opinionin publik, meqë ato janë të vendosur ditë me parë në kohën e fushatës parazgjedhore”

“ Dega e Partisë Demokratike vlerëson lartë kontributin e qytetarëve për të votuar dhe i fton publikisht që gjatë votimit të tregojnë kulturë të lartë politike e publike si e vetmja alternativë për proceset integruese që e presin shtetin tonë. Ftojmë të gjitha partitë politike në komunën tonë që të reflektojnë në dobi të qytetarëve dhe të heqin dorë nga propaganda manipuluese”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ballkani fiton dhe e konsolidon pozitën e parë në tabelë

Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Drita dhe pesë...

Malishevë: Dy persona rrihen mes vete, njëri nga ta arrestohet

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur dje në Malishevë. Atje janë rrahur mes vete dy persona- njëri është dërguar në mbajtje e tjetri...

Lajmet e Fundit