-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Hysaj drejt largimit, Lazio e zëvendëson me lojtarin nga Serie B

Claudio Lotito dhe Maurizio Sarri po synojnë të krijojnë një Lazio të re. Kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj, pritet të jetë një nga “viktimat” e merkatos.

Shkodrani do të largohet nga lacialët dhe në vend të tij pritet të afrohet Samuele Birindelli, sipas raportimeve që vijnë nga “Corriere dello Sport”.

Vlerësimi i bërë nga klubi toskan është 4-5 milionë euro, plotësisht brenda mundësive të “Biancocelesti”-ve

Birindelli luan me Pisa-n në Serie B dhe është pjesë e Italisë U-21. 22-vjeçari u aktivizua në 41 takime këtë sezon, duke realizuar një gol dhe katër asiste.

Ndërkohë, Hysaj këtë sezon u aktivizua në 38 ndeshje me Lazio-n, ku regjistroi vetëm një asist.

Emerson Palmieri i Chelsea-t, Javi Galan i Celta Vigo-s, Nico Schulz i Borussia Dortmund-it dhe Fabiano Parisi i Empol-it janë gjithashtu në listën e Lazio-s për të zëvendësuar Hysajn.

/Albanianpost.com

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. 24 vjet më...

Tri ditë para dasmës i vdiq babai, Totaj: Cermonia e dasmës u shndërrua në cermoni mortore

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pasur një rrëfim tejet personal dhe emocional në emisionin “Kendiv”. Ai foli për familjen, sfidat, momentet e lumtura...

Lajmet e Fundit