2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

I jepet lamtumira infermieres, Fitore Zenelaj

Në varrezat e fshatit Savrovë të Suharekës i është dhënë lamtumira e fundit infermieres Fitore Zenelaj, e cila vdiq para disa ditësh në Francë pas një beteje me kancerin.

 

Ajo ishte një nga gratë që udhëhoqi përpjekjet për vetëdijesim mbi luftën me sëmundjen e rëndë.

Në shumë raste ajo ka shkruar për betejën, dhe fitoren ndaj kancerit.

fitorja

Më Shumë

Superliga e Kosovës/ Liria-Feronikeli

Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë gjatë ditës së sotme me dy ndeshje interesante në kuadër të javës së 15-të. Në stadiumin “Sami...

Grabitja në Suharekë, ndalohen dy persona

Dy persona janë ndaluar nga Policia e Kosovës si të dyshuar në lidhje me rastin e grabitjes së argjendarisë në Suharekë. Rastin për Klankosova.tv e...

Lajmet e Fundit