20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

I premtoi nënës se do të merrte vaksinën në fakultet, vdes 20-vjeçari amerikan

Një student 20-vjeçar nga Karolina Veriore, i cili ngurronte për t’u vaksinuar kundër Covid-19, vdiq nga ndërlikimet pas infektimit me koronavirus tri ditë pas kthimit në fakultet.

Tyler Gilreath, student i Universitetit të Karolinës Veriore – Wilmington, vdiq të martën, pasi doli pozitiv për koronavirus, nga i cili u prek vetëm pak ditë pas rikthimit në fakultet, shkruan Independent, transmeton Gazeta Express.

Sipas rrëfimit të nënës së tij, Tamra Demello, i riu mendonte se mosha do ta mbronte nga virusi. “E lajkatoja, e inkurajoja, e kërcënoja dhe e bezdisja për t’u vaksinuar. Ai ishte shumë i zënë dhe/ose i shqetësuar për problemet e mundshme afatgjata me zemër”, shkroi Demello në rrjetet sociale.

Gilreath ishte pajtuar që ta marrë vaksinën sapo të shkonte në fakultet, por një gjë e tillë nuk ndodhi. “Jam e shkatërruar përtej asaj që mund të besohet”, tha nëna e tij.

Më Shumë

Lajmet e Fundit