25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Imami i Drenasit i kapet imamit të Rahovecit pasi fajësoi vajzën e mitur për veshje provokatikve

Imami nga Drenica, Osman Musliu, ka reaguar pas deklaratës së imamim të një xhamie në Rahovec, Bedri Bytyqit.

Imami i Rahovecit, për rastin e vajzës së mitur nga Drenasi ku tronditi gjithë vendin, ka thënë se edhe veshja provokative në shkollë e nxënëses ka nxitur mësuesin e paedukatë që ta ngacmojë.

“Vazhdoi dita e martë me skandalin e policit ndaj një të miture, që erdhi si pasojë e ngacmimit seksual të mësuesit ndaj nxënëses, kjo e fundit për të kërkuar ndihmë nga polici e gjeti veten në prehrin e tij! Faji është i gjithanshëm, sepse kur nxënësja shkon në shkollë me veshje dhe dukje provokative, kur prindërit krenohen me veshjen dhe dukjen e saj provokative, kur mësuesi i paedukatë, mezi pret t’i ngacmojë e shfrytëzojë nxënëset e tij, e keqja është në prag!”, ka thënë imami Bytyqi.

Megjithatë, edhe kjo deklaratë e imamit Bytyqi tronditi mbrëmë opinionin shqiptar, pasi nuk u prit mirë.

Përveç reagimeve të shumta të bëra ndaj deklaratës së Bytyqit, ka reaguar edhe imami nga Drenica, Osman Musliu, i cili e quan “magari” fajësimin se edhe vajza ka një pjesë ta fajit për shkak të veshjes.

“M’falni ama me thanë se edhe vajza ka një pjesë të fajit për shkak të veshjes është kogja njëfarë magarie… ????

Një mysliman është përgjegjës për shikimin e tij; jo të bëhet kujdestar i moralit, aq më pak, kujdestar morali ndaj femrave…”, shkruan imami Musliu.

Parashikimi i Berishës: Serbia do ta vrasë Milan Radoiçiqin

Zyrtari i lartë i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, mendon se Serbia do ta vrasë Milan Radoiçiqin, kriminelin që udhëhoqi sulmin terrorist në Banjskë të...

Lautaro mund të largohet nga Interi për 100 milionë euro

Po shkëlqen këtë sezon, Lautaro largohet nga Interi për 100 milionë euro. Oferta stratosferike ka arritur, Lautaro largohet nga Interi. Lautaro Martinez është sulmuesi më i...

Lajmet e Fundit