17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Imami nga Prizreni, Mazllëm Mazllëmi përkrah haptazi wahabizmin (Video)

Mazllëm Mazllëmi-imam ne PrizrenKa dy ditë që në youtube po qarkullon një video ku imami i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK) nga Prizreni, Mazllëm Mazllëmi përkrah haptazi whaabizmin- një lëvizje politike islam e fajësuar jo rrallë herë që qëndron edhe prapa ideologjisë së grupeve terroriste islamike.

“Kam mendime jashtëzakonisht të mira, të mëdha për Muhamed Abdul Wahabin”, thotë imami kosovar, Mazllëm Mazllëmi, shkruan Express.

Për dalim nga ai, si për çudi, imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi mohon që në Kosovë ka wahabinjë.

Videoja mban emrin “Kunderpergjigje Vehabistit Shefqet Krasniqit dhe armiqve te tjere te medhhebit hanefi tradicional”.

http://youtu.be/x7whtd-l_Vs

Më Shumë

Balje për kalimin e mundshëm në Grupin Parlamentar të LDK-së: Nuk di çfarë vjen, por për bashkëpunim jam

Deputetja e Grupit Parlamentar 6+, Duda Balje, ka deklaruar se kohëve të fundit ka shumë mospajtime me Qeverinë e Kosovës, ku edhe bën pjesë...

Totaj uron nxënësit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka uruar të gjithë nxënësit për fillimin e procesit mësimor. "Rrugët e Prizrenit u vërshuan sot me fëmijë të buzëqeshur,...

Lajmet e Fundit